Celem zajęć jest doskonalenie umiejętności rozwijania i wykorzystywania myślenia matematycznego i fizycznego, wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych z fizyki, w celu rozwiązywania problemów wynikających z codziennych sytuacji, utrwalenie treści wynikających z podstawy programowej. Uczniowie rozwiązują zadania z treścią, w celu doskonalenia umiejętności wykorzystania i przekształcania wzorów matematycznych fizycznych, przeprowadzają doświadczenia fizyczne, obserwują doświadczenia z multimedialnych zasobów. Poza systemem klasowo-lekcyjnym uczniowie/uczennice korzystają z zasobów przygotowanych przez nauczyciela prowadzącego na platformie edukacyjnej Moodle.