Celem zajęć jest doskonalenie umiejętności rozwijania i wykorzystywania myślenia matematycznego, uzupełnienie wiedzy i wykształcenie umiejętności umożliwiających  uczniom/uczennicom klas III przygotowanie się do egzaminu gimnazjalnego oraz kontynuowanie kształcenia na kolejnym etapie. Uczniowie utrwalają i pogłębiają wiedzę zdobytą w szkole, rozwijają samodzielne i logiczne myślenie, wiążą teorię z praktyką. Zaplanowano przeprowadzenie egzaminu próbnego z matematyki. Zajęcia realizowane są z wykorzystaniem metod aktywizujących, wykładów wizualizowanych prezentacjami multimedialnymi, programów multimedialnych zawierających zasoby matematyczne. Poza systemem klasowo-lekcyjnym uczniowie/uczennice korzystają z zasobów przygotowanych przez nauczyciela prowadzącego na platformie edukacyjnej Moodle.