Celem zajęć jest doskonalenie sprawności porozumiewania się w języku angielskim: rozumienie komunikatów słownych, inicjowanie, podtrzymywanie i kończenie rozmowy, czytanie, rozumienie i pisanie tekstów, odpowiednio do danej sytuacji. Uczniowie/uczennice doskonalą umiejętność  korzystania z pomocy multimedialnych, np. słowników multimedialnych. Zajęcia realizowane są z wykorzystaniem metod aktywizujących, wykładów wizualizowanych prezentacjami multimedialnymi, programów multimedialnych dotyczących zagadnień gramatyczno-leksykalnych oraz edukacyjny wirtualny spacer. Uczestnicy/uczestniczki zajęć rozwiązują przykładowe testy egzaminacyjne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Poza systemem klasowo-lekcyjnym uczniowie/uczennice korzystają z zasobów sieci Internet, wykorzystują pocztę elektroniczną, portal społecznościowy, komunikator w celu wymiany informacji z nauczycielem prowadzącym, przesyłają prace do wykonania i wykonane.